
Vakarā dalībnieki no Lietuvas un Latvijas demonstrēja dažādās maskas - Čigāni, Budēļi, Ķekatas, Sieti, Dzērvju kāsis,Vecīši, Miežvilki, izspēlējot dažādas interesantas un jautras izdarības
Mēs ieradāmies kā čigāni un visu dalībnieku atbalstīti nodziedājām Meteņu dziesmu ar kustību tulkojumu tā, lai to saprastu arī festivāla viesi - lietuviešu folkloras kopa un dāņu masku pētnieks Karstens Bregenhojs. Aizskustinošs bija dalībnieku lielais atbalsts un sajūsma par mūsu uzstāšanos.
Festivālu organizē Latvijas Folkloras biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un Madonas novada pašvaldību. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Festivāla orgabizētāji par maskām un maskošanos raksta: "Latviešu kultūrtelpā maskām un maskošanās tradīcijām ir ļoti nozīmīga vieta. Mūsu nacionālā bagātība ir gan daudzveidīgie dažādo novadu tautas tērpi un dziesmas, gan arī dažādie masku gājieni, maskoto izdarības un arī pašu maskoto ļaužu nosaukumi. Latvijā to ir vairāk kā 70 - čigōni, miežvilki, vastlāvji, kōzu čigani, ķuļi, budēļi, ķekatas, kurcumi, miežvilki, galenkas, dādi, tatari, kaitys, spokstiņi u.c.
Lai maskošanās tradīciju saglabātu, popularizētu un attīstītu mūsdienās, Starptautiskie masku tradīciju festivāli ik gadu notiek dažādās Latvijas vietās. Daudz kas no maskošanās tradīcijas pēdējos gados jau apgūts un atgūts, rekonstruējot dažādas maskoto grupu darbības no teicēju pierakstiem un arhīvu materiāliem. Bet daudz ir arī vēl nezināmā, meklējamā un pētāmā."